Özhan Market

Özhan’dan Kasiyerlerine İşaret Dili Eğitimi
Özhan’dan Kasiyerlerine İşaret Dili Eğitimi
Sayfayı paylaş
01-02-2017

Perakende sektöründe hayata geçirdiği projelerle öncü ve örnek olmaya devam eden Özhan Marketler Zinciri,  işitme ve konuşma engelli Özhan dostları ile arasındaki engeli kaldırdı. "Özhan Her Dili Konuşuyor" projesi kapsamında tüm kasiyerlerine işaret dili eğitimi aldıran Özhan, Bursa’da sektöründe yine bir ilke imza attı. 3 ay boyunca devam eden ve 167 kasiyerin katıldığı eğitimlerde engellilerin alışverişine yönelik kullanılan kelimelere ve cümlelere ağırlık verildi.

Mazağa içlerinde de yönlendirmelerle gerekli düzenlemeler gerçekleştirilerek, işitme ve konuşma engellilerin bu hizmetten yararlanabilecekleri bilgisi sağlandı.

ARAMIZDA ENGEL YOK!

Özhan Marketler Zinciri Reklam ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Ayşen Yılmaz, kurum olarak daha iyi hizmet vermek için, toplum ve çevre ihtiyaçlarının öncelikleri arasında yer aldığına dikkat çekti. İşitme veya konuşma engelli dostlarının yaşam ve alışveriş kalitesini artırmak için , "Özhan Her Dili Konuşuyor" projesini hayata geçirdiklerini anlatan Yılmaz, “İşitme engelli vatandaşlarımız hayatını bize göre düzenlemeye çalışırken, bu kez biz onları daha iyi anlamak için yola çıktık. Yaklaşık bir yıldır üzerinde çalıştığımız projemiz sonunda, artık tüm kasiyerlerimiz işaret dilini kullanabiliyor. İşitme ve konuşma engelli bir müşterimizle aynı dili konuştuğumuzda ve yardımcı olduğumuzda yüzlerinde oluşan mutluluk bizim en büyük hediyemiz” dedi.

ÖZHAN HER DİLİ KONUŞACAK!

Ayşen Yılmaz, "Özhan Her Dili Konuşuyor" projesi kapsamında öncelikle ‘Dilini bilmediğimiz bir insana nasıl yardımcı olabiliriz?’ sorusunu yönelttiklerini ve işaret dilini projenin ilk adımı olarak belirlediklerine dikkat çekti. Dünyada birçok lisanın olduğunu ve Özhan çalışanlarının var olan talepler doğrultusunda eğitimler almaya devam edeceklerinin dikkatini çeken Yılmaz, “ Biz sosyal sorumluluk projemiz kapsamında, sessizliğin dilini çözerek, işitme engelli müşterilerimizle aramızdaki tek engeli kaldırdık. Anlamak kadar yardımcı olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Yılmaz, Özhan’ın kurum kültürünü yansıtan başta çevre olmak üzere, eğitim, spor, kültür sanat projelerine destek verdiklerini hatırlatarak, tüm sektör paydaşlarını da engeller konusunda duyarlı olmaya çağırdı.

,
close
Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için