Özhan Market

"YEŞİL NOKTA"YA İLK ÖDÜL TPF’DEN
Sayfayı paylaş
01-02-2017

Özhan Marketler Zinciri, Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun düzenlediği Perakende’nin En Başarılı Fikirleri (PEF) yarışmasından ödülle döndü. En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi dalında Yeşil Nokta projesi ile yarışmaya katılan Özhan, yılın En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi ödülünü aldı. Toplamda altı kategoride  Türkiye’nin dört bir yanından yerel zincirlerin katılımıyla gerçekleşen yarışmada Özhan, aldığı ödülle Bursa’nın gurur kaynağı oldu. İstanbul Haliç Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen "Yerel Zincirler Buluşuyor 2014" kapsamındaki yarışmanın ödül töreni etkinliklerin son günü düzenlendi.

 

SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAMA KATKI

Yeşil Nokta projesi ile hayata geçirilen uygulamaların sürdürülebilir yaşama katkı koyduğuna değinen Özhan Reklam ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Ayşen Yılmaz, bu çalışmanın ödül ile taçlandırılmasının projenin daha geniş kitlelerde farkındalık yaratmasına katkı sağladığına dikkat çekti. Yılmaz proje hakkında bilgi vererek, “Mağazanın incelenmesi ve neler yapılabileceği ile başlayan süreç sonunda, aydınlatmalardan, kese kağıdına kadar market içerisinde kullanılan tüm ekipmanlarımız; doğaya en az ayak izi bırakacak şekilde kullanılmaya başlandı. Yeşil Nokta olma yolunda çalışanların eğitiminden, market içi görsellerle tüketicilerin bilinçlendirilmesine kadar birçok çalışma gerçekleşti." dedi.

Yeşil Nokta projesinin topluma ve ekonomiye katkı koymasının yanında kendi içerisinde de devamlı aktif olan ve gelişen bir proje olduğuna değinen Yılmaz, "İlk olarak Ertuğrul şubemizde hayata geçirdiğimiz projemizi Ataevler şubemizde devam ettirdik. Tüm şubelerimizde hayata geçirmek için üzerine katarak çalışmalarımıza devam ediyoruz" diye konuştu.

TPF tarafından yılın "En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi" ödülüne layık görülmelerinden mutluluk duyduklarını dile getiren Yılmaz, "İş ortaklarımızı, çalışanlarımızı ve dostlarımızı bu anlamda bilinçlendirmek ve perakende sektörü için böylesine önemli bir konuda öncülük etmek bizim en büyük gurur kaynağımız" dedi.

,
close
Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için