Özhan Market

ÖZHAN’DA FİLELER KADINLAR İÇİN DOLACAK
ÖZHAN’DA FİLELER KADINLAR İÇİN DOLACAK
Sayfayı paylaş
01-02-2017

Hayata geçirdiği projelerle öncü ve örnek olmaya devam eden Özhan Marketler Zinciri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı. Özhan Gönüllüleri Topluluğu ve Kadın Ekonomi Platformu Derneği işbirliği, Uçurtma Kreatif’in desteğiyle "Altın Kep" projesini hayata geçiren Özhan, proje kapsamında dezavantajlı kadınların ve gençlerin kariyer sahibi olmalarına katkı sağlayacak. Geçit Şube’den başlayan ve tüm şubelerde devam edecek projede, satışa sunulan alışveriş filesinin geliri, meslek edindirmeye yönelik eğitim mutfağının oluşturulması için aktarılacak. Eğitim mutfağında kadınlara ve gençlere, sertifikalı ve istihdam garantili aşçılık eğitimi verilecek.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün anlamına vurgu yaparak, ekonomik ve sosyal yönden güçlenmeleri, yeteneklerini ortaya çıkarabilmeleri için kadınları her alanda desteklediklerini dile getiren Özhan Marketler Zinciri Reklam ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Ayşen Yılmaz, daha iyi yarınların hayalleri ve hedefleri olan daha güçlü kadınlarla geleceğine inandıklarını söyledi. Yılmaz, Altın Kep Projesi’nin özellikle dezavantajlı kadınların kariyer sahibi olabildikleri örnek bir proje olduğuna dikkat çekerek Özhan dostlarını ve sektör paydaşlarını projeye destek vermeye çağırdı.

KARİYER IŞIĞINI YAKIYORUZ

Kadın Ekonomi Platformu Derneği Başkanı Hayal Aydede ise, Altın Kep projesinin hayatlarının en karanlık anında gençlere, kadınlara ve evlatlarına bir kariyer ışığı yakarak yeni bir hayat sunmak, yaşama sevinci olmak için yola çıktılarını belirtti. Düzenli aile hayatı olmayan grupların belli bir süre devlet güvencesi altında tutulduktan sonra hayata bırakıldıklarında desteksiz kaldıklarının altını çizen Aydede,"Böyle bir durumda da toplumun kurallarına uyamıyorlar ve düzenli bir iş bulamazlarsa hayatlarını idame ettirmek için suç sayılan hayat standardında yaşamlarını sürdürüyorlar" diye konuştu. Aydede, hayata tutunma iyi niyeti ve uyumluluğu olan kadınların ve gençlerin Altın Kep Projesi ile aşçılık mesleğine yönlendirileceğine değinerek, "Kendisine kariyer fırsatı verilen kadınlarımız ve çocuklarımız düzenli bir hayat kurabilecek bu sayede mutlu evlatlar yetiştirebilecekler. Böylesine anlamlı bir projeye verdikleri destek için Özhan Marketler Zinciri’ne teşekkür ediyorum" dedi.

,
close
Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için