Özhan Market

ÖZHAN, OTİSTİK ÇOCUKLARA “MARKET SINIFI” AÇTI
ÖZHAN, OTİSTİK ÇOCUKLARA “MARKET SINIFI” AÇTI
Sayfayı paylaş
01-02-2017

Özhan Marketler Zinciri çalışanlarından oluşan Özhan Gönüllüleri Topluluğu, Bursa BTSO Eğitim Kampüsü’nde bulunan Baha Cemal Zağra Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’ne "Market" sınıfı yaptı. Otistik özellik gösteren çocukların sosyal becerilerini geliştirmesi için kurulan sınıf, Özhan tarafından eğitim amaçlı kullanılmak üzere okula hediye edildi. Market raflarını ve ürünleri Özhan Gönüllüleri öğrencilerin kullanımı için özenle dizdi.

Özhan Gönüllüleri Başkanı Nehir Sarel, "Çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunmak sosyal hayatta daha rahat adapte olabilmelerini sağlamak bizim içinde çok değerli" diye konuştu. Bu duygu ve düşüncelerle projeye Bursa’nın yerel market zinciri Özhan olarak katılmaktan gurur duyduklarını dile getiren Sarel, "Dostlarımızın sorunlarına çözüm üreten ihtiyaçlarını karşılayan projelerde Özhan Gönüllüleri Topluluğu olarak yanlarında olmaya devam edeceğiz" dedi.

Özhan Marketler Zinciri bünyesinde kurulan Özhan Gönüllüleri Topluluğu hakkında bilgi veren Özhan Reklam ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Ayşen Yılmaz, "Türkiye’nin ilk çalışan gönüllü topluluğu olarak kurulan ve yakın zamanda BHİD tarafından yılın en iyi kurum içi iletişim projesi kabul edilen Özhan Gönüllülerimizin çalışmaları ile gurur duyuyoruz" dedi. 

MARKET SINIFI ÖZHAN’DAN

Otistik özellik gösteren çocukların sosyal becerilerde gerileme gösterdiğine dikkat çeken Baha Cemal Zağra Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi Müdürü M. Erkal Çınar,  "Çocuklarımız sosyal alanlarda nasıl davranmaları gerektiğini bilmedikleri için uyum problemi ve anksiyete yaşıyorlar. Bu;  hem kendilerinde hem de ailelerinde fiziksel ve ruhsal problemler ortaya çıkmasına neden olabilir" dedi. Çocukların sosyal davranışları öğrenebilmesi için gerçek ortamlara ihtiyaç duyduklarını dile getiren Çınar, "Uygulama Çarşısı ve Terapi Havuzu" çalışmaları kapsamında Sağlık Ocağı, Polis Karakolu, Giyim Mağazası, Kafe, Banka, Berber, Kırtasiye gibi sınıfların oluşturulduğunu söyledi. Çınar, "Özhan Gönüllüleri Topluluğu tarafından düzenlenen ve okulumuza bağışlanan Market sınıfı ile çocuklarımız, alışveriş yapmak, parayı tanımak ve gerektiği kadarını almak gibi davranışları Özhan ile öğreniyorlar. Özhan Marketler Zinciri’ne ve Özhan Gönüllüleri Topluluğu’na bu anlamlı destekleri teşekkür ediyoruz" diye konuştu. 

,
close
Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için